Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Don Caballero ‎– World Class Listening Problem

Dostępność:
szt.
Cena netto: 39,84 zł 49,00 zł

Don Caballero ‎– World Class Listening Problem

 

Label: Relapse Records ‎– RR 6693-2

Format: CD, Album

Country: US

Released: 16 May 2006

Genre: Rock

Style: Post Rock, Experimental, Indie Rock

 

 

Tracklist

 

 

1. Mmmmm Acting, I Love Me Some Good Acting 5:25

2. Sure We Had Knives Around 5:17

3. And And And, He Lowered The Twin Down 4:14

4. I Agree.....No!.....I Disagree 4:30

5. Palm Trees In The Fecking Bahamas 3:52

6. World Class Listening Problem 4:49

7. Railroad Cancellation 5:16

8. Theme From Bricktop Clowns 1:47

9. Savage Composition 4:41

10. I'm Goofballs For Bozzo Jazz 4:35

 

 

Barcode and Other Identifiers

Barcode: 7 81676 66932 5

 

 

Don Caballero - amerykański zespół rockowy, założony w 1991 roku w Pittsburghu w stanie Pensylwania. Jedna z najważniejszych grup rockowych lat 90, główny przedstawiciel math rocka i odnowiciel gitarowego grania.

 

Niezwykle oryginalna muzyka Don Caballero była w najlepszych momentach wypadkową dynamicznych i skomplikowanych rytmicznie partii perkusyjnych oraz bazującego na tappingu dialogu dwóch gitar.

 

W 1993 ukazał się pierwszy album "For Respect", zawierający utwory instrumentalne (zespół nigdy nie zdecydował się na pozyskanie wokalisty), jeszcze dość konwencjonalne, w swej formie ocierające się o heavy metal. Prawdziwy przełom przyniosła wydana 1995 roku płyta "Don Caballero 2" określana jako punkt zwrotny math rocka, umiejętnie łącząca świeżość jazzowej improwizacji z surową ekspresją rocka.

 

Sami muzycy z rezerwą odnosili się zarówno do prób umieszczenia ich w nurcie math rocka, jak i przypisywania im jazzowych inklinacji. Jak sami twierdzili: "Don Caballero to rock, nie jazz, jesteśmy wolni od solówek". W nagraniu "Don Caballero 2" nie uczestniczył Pat Morris, który rozstał się z grupą w 1994 roku i powrócił do niej dopiero w roku 1997, podczas realizacji kolejnego albumu "What Burns Never Returns" (1998).

 

W roku 1999 grupa (z basistą formacji Storm & Stress Erikiem Emmem w miejsce Morrisa) dała serię udanych koncertów w Stanach i Europie oraz wydała kolekcję singli "Singles Breaking Up (Vol. 1)". Rok 2000 to album "American Don", nagrany w studiu Steve'a Albiniego Electrical Audio, bez udziału gitarzysty Mike'a Banfielda. W opinii krytyków najbardziej dojrzały album w dorobku grupy, pozbawiony surowej energii "Don Caballero 2", jednak znacznie bardziej skomplikowany formalnie.

 

W roku 2000 grupa zawiesiła działalność, a jej członkowie zaangażowali się w inne projekty, z których najbardziej znany jest Battles - zespół Iana Williamsa. W 2003 Damon Che reaktywował Don Caballero w nowym składzie z Jeffem Ellsworthem (gitara elektryczna), Genem Doylem (gitara elektryczna) i Jasonem Jouverem (gitara basowa). Efektem był album "World Class Listening Problem" (2006), będący powrotem do rockowych korzeni grupy z pierwszych albumów.