Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

Herbie Hancock ‎– Head Hunters

Availability:
szt.
Net Price: €24.19 €29.75

Herbie Hancock ‎– Head Hunters

 

 

Label: CBS ‎– CBS 32008, CBS ‎– 32008
Series: Nice Price –
Format: Vinyl, LP, Album, Reissue
Country: Europe
Released: 1986+(?)
Genre: Jazz
Style: Fusion, Jazz-Funk

 

Tracklist:

 

A1 Chameleon 15:41
A2 Watermelon Man 6:29
B1 Sly 10:18
B2 Vein Melter 9:10

 

Płyta: NM+
Okładka: NM-

 

Notes:

 

“Nice Price from CBS” inner sleeve.
Second catalog# on back cover.
Red center labels, released probably after 1986.
Track durations taken from center labels; track durations on back cover slightly differ.

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Matrix / Runout (Run-out A): 01-32008-A S 65928-A
Matrix / Runout (Run-out B): 01-65928-2B-1 01-65928-2B-1
Label Code (Label code, back cover): LC 0149
Label Code (Label code, center labels): LC-0149
Rights Society: BIEM/STEMRA
Matrix / Runout (Label A): CBS 32008-1
Matrix / Runout (Label A): CBS 65928-1
Matrix / Runout (Label B): CBS 32008-2
Matrix / Runout (Label B): CBS 65928-2
Other (Distribution code, back cover): CB 231
Other (Price code, back cover): 53
Other (Inner sleeve part#): 11 • 051868 • 40

 

Herbie Hancock należy do tych gigantów jazzu, z których dyskografii można ułożyć osobny Kanon, który doskonale odda historię muzyki improwizowanej ostatnich 50 lat. Od jego debiutu, przez wielu uznawanego za jeden z najbardziej błyskotliwych debiutów jazzu – albumu Takin’ Off minęło już ponad pół wieku, a Herbie pozostaje ciągle jednym z tych, którzy wyznaczają nowe kierunki. Potrafi przypominać młodzieży o klasycznym fortepianie, sięgać po nowoczesne instrumenty, równolegle prowadzić zespoły elektryczne i akustyczne, koncertować solo i zapraszać do współpracy muzyków z przeróżnych krajów, reprezentujących zupełnie różne muzyczne style.

Nagrania Hancocka są najprawdopodobniej najczęściej używanymi w roli sampli nagraniami jazzowymi w całej historii popularnej muzyki rozrywkowej wszelakiego rodzaju od czasu, kiedy wymyślono użycie sampli. A wśród tych cytatów najwięcej pochodzi z nagranego w 1973 roku albumu Head Hunters. Z tego albumu pochodzi również jeden z największych komercyjnych przebojów muzyki jazzowej wszechczasów – 'Chameleon'.

Spory udział w powstaniu „Head Hunters” mają oczywiście Harvey Mason – jeden z najważniejszych perkusistów elektrycznego jazzu lat siedemdziesiątych (między innymi „Breezin’” George’a Bensona, „Macho” Gabora Szabo i przebojowy album „Montara” Bobby Hutchersona), stały współpracownik Herbie Hancocka – basista Paul Jackson i dodający muzyce egzotycznego kolorytu, odkryty dla elektrycznego grania przez Milesa Davisa saksofonista, grający też na fletach i klarnecie basowym Bennie Maupin.

Head Hunters to tylko 4 kompozycje – przebojowy, napisany specjalnie na tę okazję 'Chameleon', podróż w muzyczną przeszłość Herbie Hancocka – 'Watermelon Man' w jakże odmiennej wersji od tej, którą znamy z nagraniowego debiutu Herbie Hancocka – albumu Takin’ Off z 1962 roku, dedykowany Sly Stone’owi 'Sly' i nieco zwalniający tempo 'Vein Melter'. Pierwsze dwa utwory są dziś absolutnymi megahitami, pozostałe zgodnie z duchem epoki naśladują absolutnie pozbawione reguł improwizacje muzyków elektrycznych składów Milesa Davisa.

Head Hunters to muzyczny pewniak, spodoba się każdemu, a kiedy już uznacie, że proste, przebojowe melodie to za mało, słuchając tej muzyki kolejny raz odnajdziecie w niej znacznie więcej niż chwytliwe zagrywki, znajdziecie pokręcone rytmy, groove, świetne solówki Bennie Maupina i poszukiwanie nowych brzmień Herbie Hancocka. Nie wyobrażam sobie fana jazzu, który nie ma na półce tego albumu.