Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Amon Düül ‎– Minnelied

Dostępność:
szt.
Cena netto: 64,23 zł 79,00 zł

Amon Düül ‎– Minnelied

 

 

Label: Brain ‎– 0040.149
Series: Rock On Brain –
Format: Vinyl, LP, Album, Reissue
Country: Germany
Released: 1978
Genre: Rock
Style: Krautrock, Psychedelic Rock

 

Tracklist:

 

A1 Ein Wunderhübsches Mädchen Träumt Von Sandosa 7:15
A2 Kaskados Minnelied 10:17
A3 Mama Düül Und Ihre Sauerkrautband Spielt Auf 5:28
B1 Im Garten Sandosa 8:44
B2 Der Garten Sandosa Im Morgentau 4:42
B3 Bitterlings Verwandlung 5:30

 

Płyta: EX++
Okładka: EX

 

Notes:

 

Re-issue of Amon Düül - Psychedelic Underground released in 1969 on Metronome Records MLP 15.322
Glossy Cover.

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Rights Society: Gema
Matrix / Runout (Side A runout, stamped): 0703 312 S1 670 06 0040 149 1 1 A
Matrix / Runout (Side B runout, stamped): 0703 312 S2 670 06 0040 149 2 1 B

 

Amon Düül - wspaniała, tajemnicza, intrygująca nazwa. Amon to miano egipskiego boga słońca, Düül to turecki bóg księżyca.

Początków zespołu należy upatrywać w lewicowej komunie powstałej w połowie lat 60-tych w Monachium. Do komuny prowadzonej przez Urlicha Leopolda należeli wtedy jego brat Peter Leopold, Rainer Bauer i jego siostra Ella Bauer, Helge i Angelika Filanda oraz słynna modelka Uschi Obermeier. Jak przystało na porządną komunę, jedną z wielu form jej aktywności było muzykowanie. Zasady były ultrademokratyczne: grać może każdy. Idea bardzo szczytna, o ile muzycy posiadają porządny warsztat techniczny. Do tejże grupy w 1968 roku dołączyła jedna z ważniejszych postaci niemieckiej sceny muzycznej, Chris Karrer. Zafascynowany free jazzem i Hendrixem i mający już za sobą pierwsze doświadczenia muzyczne. Jego efemeryczne trio powstałe w '66 roku w składzie Chris Karrer (gitara), Lothar Meid (bass) i Christian Burchard (perkusja) określane jest obecnie jako Amon Düül 0. Wraz z Karrerem do grupy dołączyli Falk U. Rogner oraz Renate Kraup. Jednak współpraca nie układała się zbyt dobrze. Radykalnie ideowe, antykomercyjne i niechętne profesjonalizmowi podejście Urlicha Leopolda do sztuki rozmijało się z poglądami Karrera. Do rozłamu doszło w październiku 1968r. na Essener Sonntag Festival, gdzie Chris Karrer wraz z częścią muzyków bardziej skoncentrowanych na muzyce utworzył Amon Düül II. Wystąpiły wtedy obydwa zespoły, zarówno Amon Düül jak i Amon Düül II.

Formacja Amon Düül chociaż w przeciwieństwie do Amon Düül II nie odegrała większej roli w historii muzyki, jako pierwsza weszła do studia. Trwająca 48 godzin sesja nagraniowa zawierała kompletnie improwizowaną, transowo-plemienną muzykę, która nawet dziś, po takich ekstremach jak hardcore, techno i różne odmiany metalu, jest bardzo specyficzna w odbiorze. Cóż dopiero mówić o reakcji tzw. przeciętnego słuchacza w 1969 roku ;-)

Materiał z tej sesji miał trafić i trafił na debiutancki album Psychedelic Underground (1969), który w ramach reedycji wydawany był również pod innymi tytułami, w tym jako Minnelied.