Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Livin' Blues ‎– Blue Breeze

Dostępność:
szt.
Cena netto: 23,58 zł 29,00 zł

Livin' Blues ‎– Blue Breeze

 

 

Label: Polskie Nagrania Muza ‎– SX 1687
Format: Vinyl, LP, Album, Reissue, Red Labels
Country: Poland
Released: 1978
Genre: Rock, Blues
Style: Blues Rock

 

Tracklist:

 

A1 Shylina
A2 Back Stage
A3 Midnight Blues
A4 Pisces
A5 Bus 29
B1 Blue Breeze
B2 Pick Up On My Mojo
B3 That Night
B4 Black Jack Dilly

 

Płyta: NM-
Okładka: EX-

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Rights Society: BIEM
Other (Price): Cena zł 120,–
Matrix / Runout (Variant 1 Side A): S3X 1687 A-7 K
Matrix / Runout (Variant 1 Side B): S3X 1687 B-3 J
Matrix / Runout (Variant 2 Side B): S3X 1687 B - 4 J
Matrix / Runout (Variant 3 Side B): S3X 1687 B K
Matrix / Runout (Variant 4 Side A): S3X 1687 A-6 K
Matrix / Runout (Variant 4 Side B): S3X 1687 B-3 J

 

Livin' Blues to bardzo interesujący zespół. Po pierwsze, ponieważ jest holenderski, a bluesa gra niczym rodowici Amerykanie. Po drugie, bo jak na ironię, zespół zrobił karierę po niewłaściwej stronie żelaznej kurtyny. Wtedy fenomenem była większa popularność w 'krajach zaprzyjaźnionych', niż w swoim własnym. A tak było właśnie z Livin' Blues. W ciągu 10 lat istnienia zespołu (1967 - 1977), skład zespołu zmienił się mniej więcej dziesięć razy. Mimo takiej nietrwałości zespołu, nagrywali świetne albumy.

Płytę otwiera 'Shylina'. Utrzymana w stylu Pink Floyd z okresu Wish You Were Here ballada, w której jest po części wszystko. I rozmarzone solo, i dynamiczne riffy i specyficzny klimat. 'Midnight Blues' to po trosze country, po trosze blues. Wbrew pozorom, te gatunki są sobie bardzo bliskie, jeżeli wykorzystać typowo bluesowe solo z rytmem klasycznego country. 'Pisces' to krótki i instrumentalny kawałek fascynującego zestawienia gitary solowej z akustyczną. Cudowne, chwytające za serce i banalne. Tak banalne, że aż piękne. 'Bus 29' to kawałek dynamicznego, bluesa. Przywołuje uśmiech na twarzy. Zgrabne, dokładnie zagrane solówki i chórek żeński jak w gospel. Nogi same rwą się do tańca. Ci, którzy znają choć trochę BB Kinga, czy Vargaz Blues Band, wiedzieć będą, co jest na rzeczy. 'Blue Breeze'. Przecudna ballada bluesowa. Cudownie nastrojowe, chwytające za serce nagranie. Delikatne, ale zarazem pełne siły i epatujące subtelnym erotyzmem. Siła bluesa i piękno poezji. 'That Night'. Specyficzne nagranie. Jego główny szkielet to solo, grane na wszystkich instrumentach po kolei. Mamy i gitarę, i bas, i wokal, i perkusję. Dziwne, ale jakże oryginalne. Przy okazji wychodzi na jaw wielki kunszt instrumentalistów. 'Black Jack Billy' to po prostu blues. Nieskalany wpływem rocka, ani niczego innego. Po prostu wielkie, ambitne, bluesowe granie. Porywający, fascynujący koniec płyty.

Podsumowując: Niebieska Bryza to kawałek porządnego bluesowego grania, z fenomenalnymi solówkami i niepowtarzalnym klimatem.