Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Autolux ‎– Transit Transit

Dostępność:
szt.
Cena netto: 60,98 zł 75,00 zł

Autolux ‎– Transit Transit

 

 

Label: ATP Recordings ‎– ATPLP40

Format: Vinyl, LP, Album, plus mp3 coupon

Country: UK

Released: 2010

Genre: Rock

Style: Shoegazer, Indie Rock

 

 

Tracklist

 

 

A1 Transit Transit Trumpet 2:53

A2 Census 4:35

A3 Highchair 3:31

A4 Supertoys 4:38

A5 Spots 4:36

B1 The Bouncing Wall 3:43

B2 Audience No. 2 4:35

B3 Kissproof 3:27

B4 Headless Sky 4:06

B5 The Science Of Imaginary Solutions

 

 

Comes with an mp3 download coupon.

 

 

Barcode and Other Identifiers

Other (Side A run out groove): vexing the dull. x

Other (Side B run out groove): another ghost of electricity from autolux

Matrix / Runout (A): TBD-0013-A

Matrix / Runout (B): TBD-0013-B

 

 

 

Kto lubi ostry, gitarowy huk, ale ma też słabość do kruchych kompozycji powinien sięgnąć po najnowsze dzieło kalifornijskiej grupy Autolux.

 

Na pochodzący z Los Angeles zespół zwróciłam uwagę z prostego powodu. Zachwycił się nim Trent Reznor. Co prawda nie zawsze podzielam gust lidera Nine Inch Nails, ale tym razem, podobnie jak on, byłam pod wrażeniem. Debiutancki album skrywał gitarową nawałnicę przypominającą skrzyżowanie My Bloody Valentine i Sonic Youth. Dodatkowo owe mocne, hipnotyczne dźwięki przeplatane były delikatnym wokalem i ładnymi liniami melodycznymi.

 

Na drugie dzieło Amerykanie kazali czekać 6 lat. Reznor, a także jego żona, Mariqueen Maandig, ponownie byli urzeczeni i nie ma się co dziwić. W tym czasie Autolux niewątpliwie rozwinął się, nie zapominając jednak o kluczowych cechach swej muzyki. Na "Transit Transit" ponownie mamy zatem buczące, przesterowane zagrywki i metalicznie dźwięczące gitary. Całość jest niemniej zdecydowanie mniej surowa (za wyjątkiem numeru "Census").

 

Utwory nabrały swoistej miękkości, poniekąd złagodniały, czasem zrobiły się nawet senne. Brzmieniowo materiał jest też zdecydowanie bardziej zróżnicowany od "Future Perfect". Obok introwertycznych, mrocznych momentów, czekają nas pełne przestrzeni, niemal zwiewne fragmenty, a słodkie wokale zderzane są z szorstką ścianą zgiełku.

 

Pojawia się iście skandynawska elektronika, psychodelia rodem z wczesnego Pink Floyd ("Supertoys"), senne klimaty à la Mercury Rev (cudowne fortepianowo-smyczkowe "Spots") i oczywiście zimny industrial. Przede wszystkim jednak więcej tu nagrań, o których można po prostu powiedzieć "piękne".

 

"Transit Transit" to bogate, dojrzałe dzieło. Pełne nietuzinkowych rozwiązań, mile zaskakujące, odważne. Miejmy nadzieję, że na kolejne nie każą nam czekać tak długo.