Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Beth Hart & Joe Bonamassa ‎– Seesaw

Dostępność:
szt.
Cena netto: 72,36 zł 89,00 zł

Beth Hart & Joe Bonamassa ‎– Seesaw

 

 

Label: Provogue ‎– PRD 7414 1
Format: Vinyl, LP, Album
Country: Europe
Released: 16 May 2013
Genre: Rock, Blues, Pop
Style: Blues Rock, Modern Electric Blues, Vocal

 

Tracklist:

 

A1 Them There Eyes
A2 Close To My Fire
A3 Nutbush City Limits
A4 I Love You More Than You'll Ever Know
A5 Can't Let Go
B1 Miss Lady
B2 If I Tell You I Love You
B3 Rhymes
B4 A Sunday Kind Of Love
B5 See Saw
B6 Strange Fruit

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode (Text): 8 19873 01008 1
Barcode (Scanned): 819873010081
Matrix / Runout (Side A runout, etched): PRD 74141 A MPO K SST
Matrix / Runout (Side B runout, etched): PRD 74141 B K SST MPO
Rights Society: Biem/Stemra
Label Code: LC 03090

 

Istnieją płyty z góry skazane na sukces. Głównie artystyczny, ale również komercyjny. Jeśli bluesowa gwiazda Beth Hart, porównywana nieraz do samej Janis Joplin, łączy siły z geniuszem gitary Joe Bonamassą – ich wspólne dzieło może być tylko dobre lub bardzo dobre. Tym bardziej, gdy na warsztat biorą światowe standardy. Ten patent już raz się sprawdził przy okazji ich pierwszego wspólnego albumu Don’t Explain.

Seesaw z 2013r. jest równie udany. Obydwoje dają z siebie tyle, ile trzeba. Nie muszą niczego nikomu udowadniać. Jeśli w ogóle musieli, zrobili to dwa lata wcześniej. Teraz się spotkali dla przyjemności, by na pełnym luzie przypomnieć kolejne klasyki. Każda piosenka to osobna opowieść, a część z nich potrafi przyćmić oryginalne wersje. Beth przypomina utwory z repertuaru takich gwiazd jak Etta James, Nina Simone, Billie Holiday, Aretha Franklin, jest też interpretacja 'Nutbush City Limits' Tiny Turner oraz ukłon w stronę bardziej współczesnych artystów, jak choćby Melody Gardot. Właśnie wykonanie swingującej, łagodnie jazzującej piosenki Gardot 'If I Tell You I Love You' należy do najjaśniejszych punktów albumu.

Klasyka zasługuje na szcunek. Wykonana na takim poziomie, jaki zapewnia para Beth Hart/Joe Bonamassa, budzi respekt. Seesaw to dobra, urozmaicona płyta. Niekoniecznie wybitna, ale bardzo wypada się z nią zapoznać. Rockowemu słuchaczowi sprawi wiele radości. Pomimo tego, iż zawiera piosenki innych muzyków, to tak naprawdę jest osobistą, bardzo emocjonalną odpowiedzią na to, co gra w duszy tej utalentowanej damy i co skłoniło ją do sięgnięcia po te kompozycje. Poświęcenie, wielka pasja i połączenie talentów Beth Hart i Joe Bonamassy, a także pozostałych muzyków sprawiają, że każde nagranie brzmi z jednej strony klasycznie, z drugiej zaś nowocześnie.

Producentem Seesaw jest bardzo dobrze znany Kevin Shirley, a oprócz Bonamassy zagrali: Anton Fig (perkusja), Blondie Chaplin (guitara), Carmine Rojas (bass), Arlan Schierbaum (klawisze), Lenny Castro (perkusja) i Michael Rhodes (bas).