Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

Hawkwind ‎– Masters Of The Universe

Availability:
szt.
Net Price: €3.25 €4.00

Hawkwind ‎– Masters Of The Universe

 

Label: Fame ‎– CD-FA 3220, Fame ‎– CDM 7 92025 2

Format: CD, Compilation, Reissue

Country: UK

Released: Unknown

Genre: Rock

Style: Space Rock, Psychedelic Rock

 

 

Tracklist

 

 

1. Master Of The Universe 6:19

2. Brainstorm 10:45

3. Sonic Attack 3:01

4. Orgone Accumulator 10:01

5. It's So Easy 5:21

6. Lost Johnny 3:28

 

 

Płyta: M

Okładka: M

 

 

Notes

Track 1 recorded at Air, London ℗ 1971.

Track 2 produced at Rockfield Studios ℗ 1972.

Track 3 and 4 recorded with Pye Mobile. Mixed at Olympic Studios ℗ 1973.

Track 5 produced live at Edmonton Sundown. Mixed at Olympic Studios ℗ 1974.

Track 6 produced at Olympic Studios ℗ 1974.

 

 

Distributed by EMI Records Ltd.

Made in EU.

 

Barcode and Other Identifiers

Barcode: 0 077779 202522

 

 

Hawkwind to zespół rockowy założony w 1969 roku w Anglii. Historia Hawkwind zaczęła się kiedy Dave Brock i Mick Slattery spotkali basistę Johna Harrisona, który - podobnie jak i oni - interesował się muzyką eksperymentalną.

 

Postanowili wspólnie stworzyć grupę, która nie grałaby typowego rocka, ale czerpała dodatkowo z możliwości, jakie dawała rozwijająca się elektronika. W sierpniu 1970 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana "Hawkwind" (zespół przyjął wtedy również taką nazwę).

 

Była to blisko godzina psychodelicznych dźwięków, które najdokładniej można opisać mianem space rocka - gatunku muzyki gitarowej, którego najbardziej znanym przedstawicielem był zespół Pink Floyd.

 

Nie było też żadną tajemnicą, że w trakcie nagrywania tego krążka grupa eksperymentowała z wieloma narkotykami, wśród których najczęściej pojawiała się marihuana i LSD.

 

Członkowie Hawkwind spotykali się wcześniej niemal codziennie w siedzibie jednego z niezależnych czasopism i pod wpływem narkotyków rozmawiali o własnej wizji świata. Wspomagał ich dość często znany pisarz science fiction Michael Moorcock, który stał się później także autorem części tekstów zespołu.

 

Dzięki pierwszej płycie i licznym (często darmowym) koncertom Hawkwind bardzo szybko stał się cenionym zespołem. Skład zespołu wielokrotnie się zmieniał - przez Hawkwind przewinęło się łącznie kilkudziesięciu muzyków.

 

Jedynym członkiem, który nigdy nie zrezygnował z tworzenia tej grupy okazał się jej założyciel Dave Brock. Zespół Hawkwind jest legendą muzyki rockowej i do dzisiaj stanowi inspirację dla wielu muzyków.

 

Miał duży wpływ na takich artystów, jak Henry Rollins czy Peter Hook, który zasłynął z współtworzenia New Order i Joy Division.