Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

Profesjonalne mycie płyty winylowej

Availability:
Exists Exists
szt.
Net Price: €1.63 €2.00

Jak i czym myjemy?

 

W naszym stacjonarnym sklepie VINYLMUSIC świadczymy usługę mycia płyt winylowych operując cenionym przez użytkowników na całym świecie zestawem pielęgnacyjnym uznanego w tej materii holenderskiego producenta OKKI NOKKI.

Elementem głównym jest myjka RCM II z możliwością pracy w obu kierunkach, termicznym wyłącznikiem silnika podciśnieniowego, a przy tym niezwykle skutecznym systemem podciśnieniowym, dzięki któremu płyta jest sucha już po jednym obrocie. Zestawu dopełniają dedykowane do niej: płyn do czyszczenia RCF o specjalnej, szybkoschnącej formule oraz szczoteczka RCB-WG z naturalnym włosiem, umożliwiająca szybkie oczyszczenie płyt winylowych z nawet drobnych zanieczyszczeń.

Cykl mycia każdej strony płyty polega na umieszczeniu nośnika na talerzu myjki, zabezpieczeniu labela, aplikacji i rozprowadzeniu płynu czyszczącego na powierzchni odtwarzanej a następnie jego dwukierunkowym odessaniu pod ciśnieniem. Umytą płytę przekładamy do nowej wewnętrznej, foliowej koperty antystatycznej, dołączając jednocześnie nową folię zewnętrzną na okładkę wydawnictwa.

Voila!

 

Dlaczego myjemy?

 

Dbanie o płyty winylowe jest/powinno być nieodłącznym elementem winylowego hobby, bowiem jest to nośnik delikatniejszy niż płyta cd, przez co bardziej narażony na „oddanie” podczas odtwarzania różnych nabytych nieczystości, powierzchniowych uszkodzeń czy też oddziaływań związanych z potencjałem elektrostatycznym.

O ile na niektóre trwałe uszkodzenia powierzchni płyty winylowej nie ma satysfakcjonującego remedium (głębokie rysy, uszkodzenia rowka, zeszklenie powierzchni wskutek reakcji chemicznej), o tyle pozostałe negatywne czynniki można wyeliminować lub przynajmniej zminimalizować ich wpływ na komfort odsłuchu.

Różnica w odbiorze płyty pokrytej kurzem lub/i brudem, naelektryzowanej w porównaniu do płyty czystej i nie generującej niemiłych dla ucha suchych, nieregularnych trzasków potrafi być kolosalna, a przecież powinno nam zależeć na jak najdłuższym dysponowaniu mniejszą czy większą winylową kolekcją w optymalnym stanie. Nierzadko odziedziczą ją po nas dzieci lub wnuki, a nawet jeżeli zdecydujemy się jej kiedyś odpłatnie pozbyć, możemy wówczas liczyć na zdecydowanie korzystniejszą cenę i większe zainteresowanie ze strony innych miłośników i kolekcjonerów winyli.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że dbając odpowiednio o płyty, dbamy jednocześnie o igłę, której używamy wespół z przetwornikiem (wkładką) i resztą analogowego toru do odtwarzania płyt.