Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Minor Threat ‎– Minor Threat

Dostępność:
szt.
Cena netto: 49,59 zł 61,00 zł

Minor Threat ‎– Minor Threat

 

Label: Dischord Records ‎– Dischord 12, Dischord Rec. ‎– DISCHORD No. 12

Format: Vinyl, LP, Compilation, Repress, Remastered, Yellow Cover

Country: US

Released: 2008 / 1984

Genre: Rock

Style: Hardcore, Punk

 

 

 

Tracklist

 

 

 

A1 Filler

A2 I Don't Wanna Hear It

A3 Seeing Red

A4 Straight Edge

A5 Small Man, Big Mouth

A6 Screaming At A Wall

A7 Bottled Violence

A8 Minor Threat

B1 In My Eyes

B2 Out Of Step (With The World)

B3 Guilty Of Being White

B4 Steppin' Stone

 

 

 

Notes

 

This 12" EP was re-cut from The Silver Sonya re-masters in November 2008 at Chicago Mastering Service,

features a new yellow cover and comes with a free MP3 download of the album.

Engineered by Inner Ear Studios. © 1981, 1984

 

 

Barcode and Other Identifiers

 

Matrix / Runout (Side A): DISCHORD-12-A BW-080912 DOWN AND OUT, UP AND OVER...

Matrix / Runout (Side B): DISCHORD-12-B BW-080912 OVER AND OVER, OVER AND OUT

Barcode: 643859012017

 

 

 

Jest to jedna z pierwszych płyt hardcore punk’owych I początek społecznego ruchu straight edge. Mimo, że Minor Threat, trwa zaledwie niecałe 10 minut, to stanowi kamień milowy w rozwoju sceny punk I nadaje jej nowe przesłanie.

 

Oczywiście, nie każdy przyjął nowy styl życia zaproponowany przez Minor Threat, a jaką to alternatywe proponuje zespół o tej samej nazwie co wydany przez nich album opiszę poniżej. Filler to pierwszy kawałek na tym albumie. Szczególnie interesujący od strony muzycznej nie jest, natomiast jego tekst zwraca na siebie uwagę, ponieważ w sposób bardzo negatywny odnosi się do religii I wszelkich wyznań.

 

Oczywiście można teraz zarzucić zespołowie wielką antyklerykalność albo nawet antyreligijność, ale myślę, że piosenka ma głębsze dno. Interpetuje ją w taki sposób, że dotyczy ona raczej frustracji, kogoś, dla którego kościół ma wiele wad I w sposób bardzo dobitny chce je dosłownie … wykrzyczeć światu w akcie desperacji.

 

Następny kwałek I Don’t Wanna Hear It, ma w sobie cechy charakterystycznego punk’owego buntu. Sama piosenka jest bardzo energiczna I wpada w ucho świetne gitarowe wykończenie piosenki.Seeing Red, z kolei opowiada o tak zwanym pierwszym wrażeniu I jak łatwo oceniamy nie chcąc wgłębiać się we wnętrze człowieka.

 

Wokalista śpiewając to, drze się jak by go ze skóry obdzierali, może to się podobać komuś, kto tego gatunku słucha na codzień, lecz dla większości będzie to okropne. Sympatia dla tego zespołu jest w dużym stopniu uzależniona od odporności na wszelkie krzyki I wrzaski, mi one nie przeszkadzają I mogę przejść do moim zdaniem najważniejszego kawałka na tym albumie. Straight Edge, to piosenka z wielkim przesłaniem jak się okazało.

 

Mimo, że trwa tylko 45 sekund stanowi inspiracje dla subkultury straight edge oraz hardline. Tekst piosenki to manifest w stosunku do narkotyków, alkoholu I wszelkich innych używek. Wokalista w dość mocnych słowach opisuje, że ma jeszcze w życiu coś do zrobienia I nie będzie zacytuję, “pieprzył sobie w głowie”. Bardzo ciekawy kawałek również jego brzmienie jest całkiem niezłe szkoda, że niestety jednoliniowe.Small Man Big Mouth to wreszcie udana piosenka, pod względem brzmienia.

 

Naprawdę przyjemnie się jej słucha, ponieważ ma w sobie cechy Sex Pistols połączone z energią I agresją charakterystyczną dla szkockiego, The Exploited. Ciekawa fuzja I ciekawy efekt końcowy. Screaming at Wall to utwór, równie ambitny jak wcześniejsze. Niestety nie jest już tak dobry pod względem tekstu, lecz jego brzmienie jest na wyższym poziomie I album zaczyna mi się coraz przyjemniej słuchać.Bottled Violence to chyba mój numer jeden na tej płycie. Na początku słyszę dźwięk rozbijanej butelki I myślę sobie … pewnie coś o alkoholu będzie teraz, I tak też było.

 

Piosenka nie ma charakteru typowego, muzycznego, “moralizatora”, który rozkazuje nam co robić, a czego nie. To tekst wręcz agresywny I nieprzyjemny, ale jednak każdy słuchając lub czytając go wie w jakim stopniu jest prawdziwy przez co piosenka zyskuje na znaczeniu.Zespół Minor Threat wydaje album Minor Threat I kończy go piosenką o nazwie Minor Threat.

 

Dość zabawny brak kreatywności. Jednak sama piosenka już taka niekreatywna nie jest. Ciekawe brzmienie I dość zabawny tekst jest miłym akcentem na koniec. Podsumowując Minor Threat należy podkreślić, że stanowi fenomen w świecie muzyki niezależnej I jest materiałem trudnym oraz nie dla każdego. Śpiewają o złu jakie nas otacza I tym się różnią np. od Dead Kennedys.

 

Nie poruszają takich tematów jak broń biologiczna czy globalizm. Ich ideologia jest bliższa zwykłemu człowiekowi, szczególnie dorastającemu I chcącemu jakoś samemu się określić w świecie, w którym narzucany jest im styl życia, przekonania I poglądy.

 

Album jest krótki, zwięzły, nieco nieudany pod względem muzycznym, natomiast teksty są ciekawą alternatywą na życie.Słuchanie tego albumu było mimo wszystko bardzo przyjemne I każdemu go mogę polecić.