Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Paktofonika ‎– Jestem Bogiem

Dostępność:
szt.
Cena netto: 47,15 zł 58,00 zł

Paktofonika ‎– Jestem Bogiem

 

Label: Gigant Records ‎– GRV 112 EL

Format: Vinyl, 12", Limited Edition, Numbered, Reissue, Clear

Country: Poland

Released: 2013 / 2001

Genre: Hip Hop

Style: Hip Hop

 

 

 

Tracklist

 

 

 

A1 S'tem Bogiem (DJ Haem Remix) Remix – DJ Haem

A2 W Peunej Gotowości

A3 Chwile Ulotne (Clip Wersja)

A4 Rób Co Chcesz (Mag Voc) Vocal – Mag Magik I

A5 Lepiej Być Nie Może (Mag Voc) Vocal – Mag Magik I

B1 Chwile Ulotne (Instrumental)

B2 S'tem Bogiem (Instrumental)

B3 W Peunej Gotowości (Instrumental)

B4 S'tem Bogiem (Mag Voc) Vocal – Mag Magik I

B5 Chwile Ulotne (Mag Voc) Vocal – Mag Magik I

 

 

Notes

 

Limitowana Edycja, Limited Edition 1000 Copies. Twój numer to: 346

 

 

Barcode and Other Identifiers

 

Barcode: 5 907577 254551

 

 

Płyta rozpoczyna się od bardzo fajnego intra "jak to co to za muzyka, jak to jaka to klika, jak to czyja liryka, jak to, to gówno nie ma odpowiednika, jak to kto to? oto PATOFONIKA".

 

Numer dwa to oryginalna wersja "Jestem Bogiem" tzn. nie do końca oryginalna gdyż ocenzurowana. Następny track to już popis Fokusa, z kosmicznym podkładem (Fokus jako Foqsonik) - "Esperanto" z mistrzowskimi skreczami (DJ Haem), kawałek o kontaktach damsko-męskich, a mianowicie o mądrych kolesiach wyrywających inteligentne panny, i o tych nabitych kręcących z głupimi dupami, numer krótki ale konkretny.

 

I pierwszy remix "Jestem Bogiem" wykonany przez DJ Haem'a, słyszymy tutaj również wokal - śliwka (EGO), niech Gutek ma się na baczności, bo głos śliwki jest naprawdę zajebisty, bujający głową, choć zupełnie inny. "Stauo się !!!" - Rahim przedstawia swoją hiphopową historie, przekazując wiele ważnych "rad" "w pewnym momencie pytanie sam sobie zadałem, ile rzeczy zjebałem, ile spraw w życiu zesrałem. Cholera dopiero tera, to zło! przeanalizowałem" - każdy powinien sobie zadać to pytanie, czy aby na pewno wyszło tak jak miało być.

 

Czas na drugi remix (Kipper) i według mnie najlepszy, refleksyjna muzyka i ponad sześć minut rozmyślania o boskiej ambrozji, jak jeszcze spali się do tego boskie ziele J to na dłuuugo stanie się najprawdziwszym Bogiem. "T.J. Telewizor" - Magik, pozornie to jak na Maga banalne rymy, dziwny temat, ale to tylko pozory, bo Magik jak zwykle wszystko to tak zakręcił, że trzeba dłużej posłuchać tego numeru, a cały sens w tym, że typowy Polak nie wytrzyma bez Tv, a Męska Szowinistyczna świnia to już na bank bez telewizji nie może.

 

Bit dziwny, ale klimatyczny. Kolejne dwa kawałki to remixy wykonane przez 1-wszy (Rahim - Straho), 2-gi (Foqsonik). Pierwszy remix jest bardzo prosty - średni. Natomiast drugi to kolejna zajebista wersja Jestem Bogiem, której towarzyszą dźwięki raczej mało związane z HaIPeHaOPem, ale są wspaniale wkomponowane i tworzą niepowtarzalne brzmienie.

 

Na zakończenie, akcja która rozłożyła mnie na łopatki. Bonusik czyli chłopaki z Paktofifki - Strahim i Fikus oraz bogowie Fo i Rah podkreślają iż komercja ToNieMy. Na płycie również znajduje się klip Jestem Bogiem. Singiel jest tylko lub aż potwierdzeniem, tego że Paktofonika ciężko pracuje nad nowymi produkcjami, a do tej epki podeszła w pełni profesjonalnie.