Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Adam Czerwiński ‎– Friends - Music Of Jarek Śmietana

Dostępność:
Jest Jest
szt.
Cena netto: 178,86 zł 220,00 zł

Adam Czerwiński ‎– Friends - Music Of Jarek Śmietana

(album z autografem Adama Czerwińskiego!)

 

 

Label: ACR ‎– 005
Format: 2 × Vinyl, LP, Album, Gatefold, Limited Edition
Country: Poland
Released: 2015
Genre: Jazz, Blues
Style: Contemporary Jazz

 

Tracklist:

 

A1 Back To The Roots 5:33
A2 Alisia 7:03
A3 El Cerrito 6:46
A4 Flashing Dance 3:38
B1 Few Warm Words 4:25
B2 Follow The Fellow 4:14
B3 Dance 4:57
B4 My Love And Inspiration 7:04
C1 Untitled Blues 8:39
C2 Strange Funky Fruit 5:20
C3 Medley For Chamber Orchestra 5:50
C4 Mr. Soul 4:46
D1 Why Not This Way 6:37
D2 Children Of Time 6:12
D3 Akumula-Torres 5:24
D4 Missing You 3:16

 

Notes:

 

Recorded:
January 21-22, 2014 - Los Angeles
April 5-6, 2014 - New York
May 20, 2014 - Kraków
June 11-13, 2014 - Nieporęt
500 copies

 

Po odejściu Jarka Śmietany, jego wieloletni sideman i przyjaciel Adam Czerwiński podjął się bardzo trudnego przedsięwzięcia. Postanowił przygotować hołd na miarę poziomu artystycznego i legendy nieodżałowanego gitarzysty.

W nagraniach albumu Friends: Music Of Jarek Śmietana udział wzięło wielu znakomitych polskich i amerykańskich muzyków jazzowych. Wszyscy, jak mówi tytuł płyty, to przyjaciele artysty, którzy wcześniej z nim współpracowali. Sesje odbyły się w Polsce i Stanach Zjednoczonych – na Wybrzeżu Wschodnim i Zachodnim.

Kompozycje Śmietany brzmią świeżo, a wykonania Johna Scofielda, Larry’ego Koonse’a, czy Jerry’ego Goodmana pokazują, że jego muzyka jest godna przedstawiania fanom jazzu na całym świecie. Pięknie brzmi kontrabas Darka Oleszkiewicza w kompozycjach 'My Love and Inspiration' i 'Follow the Fellow'. Zachwyca też gra na fortepianie.

W większości utworów na perkusji gra Adam Czerwiński – wieloletni członek sekcji rytmicznych zespołów Jarka Śmietany. Czuje się głębokie zaangażowanie artystów w hołd, który składają niedawno zmarłemu przyjacielowi. W innych utworach doskonałe są partie saksofonów Piotra Barona, Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego. Na uwagę zasługuje duet Yaron Stavi-Adam Kowalewski w utworze 'Flashing Dance' czy duet Piotr Wyleżoł-Kowalewski w 'Children of Time'.

Różnych smaczków na płycie jest tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkich. Płyta jest spójna i bardzo dobrze zrealizowana od strony dźwiękowej. Nie jest to proste przy nagraniach dokonywanych w wielu studiach. Zaprezentowane utwory to przegląd dorobku artystycznego Jarka Śmietany. Dzięki takiej konstrukcji płyty możemy dowiedzieć się, jak świetnym był kompozytorem praktycznie od samych początków swojej kariery.

Friends: Music Of Jarek Śmietana Adama Czerwińskiego to album, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego fana dobrej muzyki. Dla tych, którzy jakimś cudem nie znają jeszcze muzyki Jarka Śmietany, to może być piękny początek przygody z jego dorobkiem artystycznym.