Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Bruce Springsteen ‎– Tunnel Of Love

Dostępność:
szt.
Cena netto: 44,72 zł 55,00 zł

Bruce Springsteen ‎– Tunnel Of Love

 

 

Label: Polskie Nagrania Muza ‎– SX 2693
Format: Vinyl, LP, Album
Country: Poland
Released: 1988
Genre: Rock
Style: Pop Rock, Classic Rock

 

Tracklist:

 

A1 Ain't Got You
A2 Tougher Than The Rest
A3 All That Heaven Will Allow
A4 Spare Parts
A5 Cautious Man
A6 Walk Like A Man
B1 Tunnel Of Love
B2 Two Faces
B3 Brilliant Disguise
B4 One Step Up
B5 When You're Alone
B6 Valentine's Day

 

Płyta: NM+
Okładka: EX-

 

Notes:

 

Licensed by CBS Records Inc. with cooperation of PAA Pagart.
℗ 1988 Polskie Nagrania
Made in Poland

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Matrix / Runout: S3X 2693 A-9
Matrix / Runout: S3X 2693 B-10
Matrix / Runout (Runout side A, variant 2): S3X 2693 A-3
Matrix / Runout (Runout side B, variant 2): S3X 2693 B-8
Rights Society: ZAIKS

 

W dyskografii Springsteena można dostrzec tendencję naprzemiennego nagrywania płyt naładowanych energią i takich, przy których łatwiej się zrelaksować i wyciszyć. Tak właśnie jest z materiałem „Tunnel Of Love”, który przynosi nieco spokoju po kultowym i naszpikowanym koncertowymi petardami krążku „Born In The U.S.A.”.

Zwraca uwagę wykorzystanie elektroniki w miejsce żywej perkusji. Zagranie być może ryzykowne, ale na szczęście artyście udało się uniknąć plastikowego dźwięku i kiczowatego nastroju końca lat 80.

Elektroniki na tej płycie nie brakuje. Wstęp do utworu tytułowego wręcz brzmi jak pokaz dość ograniczonych możliwości japońskich cudownych pudełeczek – perkusyjny, mało wyrafinowany, hałaśliwy loop. Podobny zapętlony rytm stanowi kręgosłup „Tougher Than The Rest”. Ale w obu tych przypadkach całość zostaje obudowana klawiszowo-gitarowymi brzmieniami z takim wyczuciem, że całość absolutnie nie robi wrażenia plastikowej tandety; dość kiczowato brzmiący loop bębnów po prostu chowa się w miksie, napędza utwór, ale samemu nie rzuca się w uszy. W „Tunnel Of Love” mamy do tego dołożoną kąśliwą solówkę Nilsa Lofgrena na gitarze i wokalizy Patti Scialfa i wychodzi z tego typowo rockowe, dynamiczne, nie pozbawione komercyjnego szlifu granie. „Tougher Than The Rest” do monotonnego rytmu dokłada minorowe, ponure syntezatorowe brzmienia, świetnie dopasowując całość do śpiewu Bossa. Pomieszanie automatów z żywą perkusją świetnie wypada w dynamicznym, typowo Springsteenowym „Spare Parts” i w przebojowym „Brilliant Disguise” – wydany na singlu (i promowany ciekawym wideoklipem, nakręconym w pojedynczym ujęciu), utwór zaliczył 5. miejsce na liście Billboardu (utwór tytułowy płyty dociągnął do miejsca 9.).

Nie brakuje tu też utworów o bardziej naturalnym, klasycznym brzmieniu – „Cautious Man”, pomijając dyskretne syntezatorowe tło, to jakby fragment wzięty żywcem z „Nebraski”; klasyczne springsteenowanie mamy też w „Ain’t Got You” i „Two Faces”; do tego kunsztowne, minorowe ballady – „Walk Like A Man” z ładnie wpasowanym brzmieniem elektronicznych pudełek, „One Step Up” i chyba najładniejszą, finałową „Valentine’s Day”. Z Bossem to śpiewającym, to melorecytującym sobie pod nosem, z bardzo ładnym klawiszowym finałem.

Może ciut brakuje tej płycie do monumentów w rodzaju „Born In The U.S.A.” czy „Born To Run”; tym niemniej, mamy tu jedną z najlepszych płyt Springsteena i dowód na to, że dla naprawdę utalentowanego artysty nawet elektronika i automaty perkusyjne mogą jak najbardziej być dobrymi narzędziami dla stworzenia świetnej rockowej płyty.