Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Dezerter ‎– Ile Procent Duszy?

Dostępność:
szt.
Cena netto: 34,15 zł 42,00 zł

Dezerter ‎– Ile Procent Duszy?

 

Label: Pasażer ‎– LP07

Format: Vinyl, LP, Album, Reissue, Limited Edition, Blue Marbled

Country: Poland

Released: Sep 2009 / 1994

Genre: Rock

Style: Punk

 

 

Tracklist

 

 

A1 Nasze Małe Wojny

A2 Być Rządzonym

A3 Choroba

A4 Facet

A5 Ostatnia Chwila

A6 Ostatni Dub

A7 Najprościej Jest Nie Myśleć

B1 Uderz W Politykę

B2 Dezerter

B3 Co Wtedy Robisz?

B4 Ile Procent Duszy?

B5 Brzydkie Słowa

B6 Jeśli Chcesz Zmieniać Świat

 

 

Notes

 

Marbled Blue vinyl version of this vinyl reissue of the 1994 CD/MC only album.

 

 

Limitowana, numerowana edycja płyty winylowej (niebieska) 422/1000

 

 

Płyta poświęcona pamięci Darka “Staśka” Stewuli, przyjaciela zespołu. Nagrano w czerwcu 1994, w studiu Manta i Studiu Izabelin. Sprawa jest prosta. Oryginalnie wydana w 1994 roku, bodaj czy nie najlepsza, a z pewnością najpopularniejsza płyta Dezertera z lat 90-tych, nigdy nie ukazała sie na winylu. Aż do dziś.

 

Winylowa premiera na początku września 2009. Na krążku 13 utworów z programu podstawowego tego albumu. Uwaga! Nakład numerowany i limitowany. Oczywiście wkładka z tekstami i tłumaczeniami

 

Zespół powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Pierwszy skład to: Robert „Robal” Matera – gitara, voc., muzyka; Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty i Darek „Stepa” Stepnowski – bas. Po pewnym czasie dołączył Darek „Skandal” Hajn – voc. Grupa przyjęła prowokacyjną wtedy nazwę SS-20 (były to radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi), a swój debiut koncertowy miała na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w listopadzie 1981 r.

 

W stanie wojennym SS-20 został zmuszony zmienić nazwę i już jako DEZERTER udał się w trasę koncertową z zespołami: TZN Xenna i Deuter (słynna Rock Galicja’82). Pod koniec 1983 roku Dezerter nagrał singla dla Tonpressu: „Ku przyszłości” (4 utwory: „Ku przyszłości”, „Spytaj milicjanta”, „Szara rzeczywistość”, „Wojna głupców”). Jednak brak możliwości nagrania pełnej płyty skłoniły muzyków do założenia własnego miniwydawnictwa Tank Records. Jego nakładem ukazały się dwie kasety: „Jeszcze żywy człowiek” (koncert z Jarocina’84) i „Izolacja” (koncert Dezertera z Hybryd plus utwory nowofalowych zespołów radzieckich).

 

W 1985 roku ukazały się dwie składankowe płyty: „Fala”, na której obok m.in. utworów Siekiery, Kryzysu czy Izraela, znalazły się też utwory Dezertera: „Nie ma zagrożenia” i „Plakat” oraz „Jak punk to punk”, na której pojawiły się piosenki „Nie ma nas” i „Uległość”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland”.

 

Dzięki operatywności ówczesnego menedżera grupy – Maćka Chmiela – w 1987 r. został nagrany pierwszy (ocenzurowany) LP „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejna płyta „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Szwajcarii, Niemczech, Francji, Holandii, Japonii.

 

Dwa lata później ukazał się album „Blasfemia”, a w 1993 r. „Jak powstrzymałem III wojnę światową” – zbiór archiwalnych nagrań Dezertera oraz cztery piosenki z udziałem Katarzyny Nosowskiej. Latem 1994 roku Dezerter (w składzie: Robert Matera i Krzysiek Grabowski) nagrał album „Ile procent duszy?”. W tym samym roku powstał film o grupie: „Dezerter – nie ma zagrożenia” (zrealizowany przez Pawła Konnaka).

 

Kolejna płyta zespołu: „Deuter” (1995) to przypomnienie utworów zespołu Deuter zaśpiewanych przez Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego. Kolejne albumy to: „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997) i „Decydujące starcie” (2001). Rok 2002 obfitował w ciekawe koncerty, z których najważniejsza była trasa po Belgii, Holandii i Anglii z francuskim zespołem La Fraction.

 

Największym wydarzeniem w jej trakcie był wspólny występ w londyńskiej Astorii dla kilku tysięcy osób. Na większości koncertów w 2002 r. gościnnie występowała Katarzyna Nosowska.

 

W tym roku ukazały się również kompaktowe wznowienia archiwalnych płyt zespołu. W czerwcu 2004 r. ukazała się płyta: „Nielegalny zabójca czasu”. W kwietniu 2005 r. ukazało się pierwsze w historii zespołu DVD. Płyta zawiera zapis koncertu na X Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

 

Zamieszczono na nim również wywiad z zespołem ilustrowany archiwalnymi materiałami. 24 kwietnia 2006 miał swoją premierę dwupłytowy album „Punk’s Not Jazz”, na którym zebrane zostały najpopularniejsze piosenki Dezertera.

 

Wydawnictwo związane było z 25. urodzinami zespołu. W maju 2009 r. zespół zarejestrował piosenkę „Śpiew murów” do słów Tadeusza Gajcego, która ukazała się na płycie „Gajcy” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, przypominającej wiersze poety w aranżacjach polskich zespołów alternatywnych.

 

Nowy album zatytułowany „Prawo do bycia idiotą” ukazał się w październiku 2010 i była promowana jesienną trasą koncertową.

 

Album otrzymał Fryderyka 2011 (w kategorii „Album Roku: Rock”). W listopadzie 2011 światło dzienne ujrzała płyta Jeszcze Żywy Człowiek (historyczne nagrania z Jarocina 1984).