Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

Herbie Hancock ‎– Head Hunters

Availability:
szt.
Net Price: €24.19 €29.75 *

Herbie Hancock ‎– Head Hunters

 

 

Label: CBS ‎– CBS 32008, CBS ‎– 32008
Series: Nice Price –
Format: Vinyl, LP, Album, Reissue
Country: Europe
Released: 1986+(?)
Genre: Jazz
Style: Fusion, Jazz-Funk

 

Tracklist:

 

A1 Chameleon 15:41
A2 Watermelon Man 6:29
B1 Sly 10:18
B2 Vein Melter 9:10

 

Płyta: NM+
Okładka: NM-

 

Notes:

 

“Nice Price from CBS” inner sleeve.
Second catalog# on back cover.
Red center labels, released probably after 1986.
Track durations taken from center labels; track durations on back cover slightly differ.

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Matrix / Runout (Run-out A): 01-32008-A S 65928-A
Matrix / Runout (Run-out B): 01-65928-2B-1 01-65928-2B-1
Label Code (Label code, back cover): LC 0149
Label Code (Label code, center labels): LC-0149
Rights Society: BIEM/STEMRA
Matrix / Runout (Label A): CBS 32008-1
Matrix / Runout (Label A): CBS 65928-1
Matrix / Runout (Label B): CBS 32008-2
Matrix / Runout (Label B): CBS 65928-2
Other (Distribution code, back cover): CB 231
Other (Price code, back cover): 53
Other (Inner sleeve part#): 11 • 051868 • 40

 

Herbie Hancock należy do tych gigantów jazzu, z których dyskografii można ułożyć osobny Kanon, który doskonale odda historię muzyki improwizowanej ostatnich 50 lat. Od jego debiutu, przez wielu uznawanego za jeden z najbardziej błyskotliwych debiutów jazzu – albumu Takin’ Off minęło już ponad pół wieku, a Herbie pozostaje ciągle jednym z tych, którzy wyznaczają nowe kierunki. Potrafi przypominać młodzieży o klasycznym fortepianie, sięgać po nowoczesne instrumenty, równolegle prowadzić zespoły elektryczne i akustyczne, koncertować solo i zapraszać do współpracy muzyków z przeróżnych krajów, reprezentujących zupełnie różne muzyczne style.

Nagrania Hancocka są najprawdopodobniej najczęściej używanymi w roli sampli nagraniami jazzowymi w całej historii popularnej muzyki rozrywkowej wszelakiego rodzaju od czasu, kiedy wymyślono użycie sampli. A wśród tych cytatów najwięcej pochodzi z nagranego w 1973 roku albumu Head Hunters. Z tego albumu pochodzi również jeden z największych komercyjnych przebojów muzyki jazzowej wszechczasów – 'Chameleon'.

Spory udział w powstaniu „Head Hunters” mają oczywiście Harvey Mason – jeden z najważniejszych perkusistów elektrycznego jazzu lat siedemdziesiątych (między innymi „Breezin’” George’a Bensona, „Macho” Gabora Szabo i przebojowy album „Montara” Bobby Hutchersona), stały współpracownik Herbie Hancocka – basista Paul Jackson i dodający muzyce egzotycznego kolorytu, odkryty dla elektrycznego grania przez Milesa Davisa saksofonista, grający też na fletach i klarnecie basowym Bennie Maupin.

Head Hunters to tylko 4 kompozycje – przebojowy, napisany specjalnie na tę okazję 'Chameleon', podróż w muzyczną przeszłość Herbie Hancocka – 'Watermelon Man' w jakże odmiennej wersji od tej, którą znamy z nagraniowego debiutu Herbie Hancocka – albumu Takin’ Off z 1962 roku, dedykowany Sly Stone’owi 'Sly' i nieco zwalniający tempo 'Vein Melter'. Pierwsze dwa utwory są dziś absolutnymi megahitami, pozostałe zgodnie z duchem epoki naśladują absolutnie pozbawione reguł improwizacje muzyków elektrycznych składów Milesa Davisa.

Head Hunters to muzyczny pewniak, spodoba się każdemu, a kiedy już uznacie, że proste, przebojowe melodie to za mało, słuchając tej muzyki kolejny raz odnajdziecie w niej znacznie więcej niż chwytliwe zagrywki, znajdziecie pokręcone rytmy, groove, świetne solówki Bennie Maupina i poszukiwanie nowych brzmień Herbie Hancocka. Nie wyobrażam sobie fana jazzu, który nie ma na półce tego albumu.

This site uses cookies. By continuing to browse this site you are agreeing to use of cookies. More information can be found in the Privacy Policy.