Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Jazzpospolita ‎– Almost Splendid

Dostępność:
szt.
Cena netto: 47,97 zł 59,00 zł

Jazzpospolita ‎– Almost Splendid

 

Label: Audio Cave ‎– ACV-003-2013

Format: Vinyl, LP, Gatefold

Country: Poland

Released: 2010 / 2013

Genre: Electronic, Jazz

Style: Free Improvisation, Jazz

 

 

 

Tracklist

 

 

A1 Laszló And Cousins

A2 Fashion For Orient In The 70's

A3 Oh!

A4 Tribute To Aerobit

A5 Polished Jazz

B1 Insects

B2 Looking Thru Ambient Breathing Thru Dub

B3 Splendid

B4 Sea, Panther, Shallow

B5 Laszló And Sisters (Remix)

 

 

Notes

Recorded in June/July 2010 in Studio S7 Piaseczno

 

 

Barcode and Other Identifiers

Barcode: 5902596954499

 

 

Jeden z najciekawszych debiutów polskiej sceny okołojazzowej ostatnich lat. Jazzpospolita to świetna fuzja jazzowej tradycji i post-rockowej nowoczesności. Znakomity warsztat, melodyczna wyobraźnia, doskonała znajomość współczesnego muzycznego języka.

 

To wszystko sprawia, że warszawski kwartet można uznać za kontynuatorów świetnej tradycji polskiej alternatywy jazzowej. Oczekiwany debiut na scenie neo jazzu. Kolejni po SKALPELU, ROBOTOBIBOKU, PINK FREUD czy CONTEMPORARY NOISE QUINTET charyzmatyczni odnowiciele jazzowej formuły na polskiej scenie!!!

 

Najważniejszy od czasu debiutu SKALPELA neo jazzowy wykonawca na naszej scenie. Jak do tej pory wydali własnym sumptem epkę, sprzedawaną jedynie na koncertach, jednak doskonale przyjętą przez media.

 

Młody warszawski zespół z wielką charyzmą i nie ograniczając się do stylistycznych barier gra swój jazz. Poruszając się w okolicach estetyki wyznaczonej przez tak znakomite grupy jak THE CINEMATIC ORCHESTRA czy JAGA JAZZIST, muzycy wnoszą do jazzowej konwencji trans, głębokie wibracje a niekiedy motorykę charakterystyczną dla post rocka.

 

Zespół zbudował już swoją bazę fanów (regularne trasy koncertowe), oraz pojawił się na takich kompilacjach jak "JAZZ LOUNGE CINEMA 4", "SYGNOWANO FABRYKA TRZCINY". Masteringiem całości zajął się sam Marcin Cichy ze SKALPELA. Obowiązkowa pozycja dla fanów SKALPEL, ROBOTOBIBOK, CONTEMPORARY NOISE QUINTET.

 

JAZZPOSPOLITA podobnie jak tamci wykonawcy potrafi ożywić i odcisnąć indywidualne piętno na jazzowej formule, o co dziś na muzycznej scenie niełatwo.