Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Jazzpospolita ‎– Impulse

Dostępność:
szt.
Cena netto: 47,97 zł 59,00 zł

Jazzpospolita ‎– Impulse

 

Label: Audio Cave ‎– AVC-004-2013

Format: Vinyl, LP

Country: Poland

Released: 2012 / 2013

Genre: Electronic, Jazz

Style: Free Improvisation, Jazz

 

 

Tracklist

 

A1 Co Myślisz O Wandalizmie?

A2 Czerwona Flaga (Ale Ja Się Kąpię)

A3 Pasażer U-Boota

A4 Pobudzenie

B1 Ciężkie Powietrze

B2 Grzyb

B3 Nigdy Nie Pada Na Górnym Mokotowie

B4 Protest Song?

 

 

Notes

Recorded in "Lubię Wąchać Winyl Studio" December 2011

 

 

Barcode and Other Identifiers

Barcode: 5902596954505

 

 

Warszawski kwartet Jazzpospolita, którego muzyka trafi pewnie szybciej do wielbicieli alternatywnego rocka niż do klasycznych składów jazzowych. Podobnie jak płyty eksperymentujących w przestrzeni bliskiej rocka i muzyki elektronicznej zagranicznych zespołów Jaga Jazzist czy Tortoise.

 

Szkoda by było jednak ją przegapić, bo Jazzpospolita ma bardzo dojrzałych muzycznie i świetnie zgranych instrumentalistów, którzy na wydanej drugiej płycie „Impulse” pokazują jeszcze więcej dynamicznej gry zespołowej niż na debiucie.

 

Tu przez „improwizacje” nikt nie rozumie solówek czy popisów. Działania tej grupy polegają w większej mierze na pełnym inwencji wykorzystaniu efektów gitarowych czy dźwięków elektronicznych niż na zagłuszaniu braku pomysłów technicznym efekciarstwem. Ta muzyka jest intensywna, pełna wyobraźni, uwolniona od schematów i zupełnie niepospolita.

 

Znakomity warsztat, melodyczna wyobraźnia, doskonała znajomość współczesnego muzycznego języka – to wszystko sprawia, że warszawski kwartet można uznać za kontynuatorów świetnej tradycji polskiej alternatywy jazzowej.

 

Czterech muzyków, osiem instrumentów, niezliczone źródła inspiracji i efekt w postaci żywiołowego kwartetu grającego muzykę z nienazwanej szuflady. Nu-Jazz ? Post-Rock ? Trip-jazz ? Avant-Pop ?

 

Jazzpospolita z szacunkiem dla kanonu, ale i śmiałością w wykraczaniu poza gatunkowe wzorce, bezkompromisowo kieruje się w nieznane, łącząc i deformując to, co absorbuje jej członków. Azymutem jest eklektyzm...