Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Jello Biafra With Nomeansno ‎– The Sky Is Falling And I Want My Mommy

Dostępność:
szt.
Cena netto: 56,10 zł 69,00 zł

Jello Biafra With Nomeansno ‎– The Sky Is Falling And I Want My Mommy

 

 

Label: Alternative Tentacles ‎– VIRUS 85

Format: Vinyl, LP, Album, Reissue

Country: US

Released: 2010 / 1991

Genre: Rock

Style: Punk

 

 

Tracklist

 

 

A1 The Sky Is Falling And I Want My Mommy (Falling Space Junk)

A2 Jesus Was A Terrorist

A3 Bruce's Diary

A4 Bad

A5 Ride The Flume

B1 Chew

B2 Sharks In The Gene Pool

B3 The Myth Is Real - Let's Eat

 

 

Recorded at Profile Studios, Vancouver, B.C., Canada.

 

Comes with a two-sided 12" sized sheet with the lyrics and a card with a download code from dropcards.com.

 

 

Barcode and Other Identifiers

Barcode: 7 21616-0085-1 7

 

 

Naprawdę nazywa się Eric Reed Boucher. Amerykański muzyk. Znany także z punk rockowej kapeli Dead Kennedys i techniki „mówionego słowa”. Mocno związany z Partią Zielonych. Mówi o sobie – anarchista. Słynie z kontrowersyjnych poglądów społeczno – politycznych.

 

Urodził się 17 czerwca 1958 roku w Boulder, w stanie Kolorado. Miał jedną siostrę, która zmarła na skutek górskiego wypadku w 1996 roku. Od najmłodszych lat zachęcany był przez rodziców do czynnej aktywności społecznej. Uwielbiał także muzykę, szczególnie rockową, której słuchał za pośrednictwem swojego małego radia. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się w styczniu 1977 roku, gdy przyłączył się do grupy The Ravers, przemianowanej później na The Nails. Jesienią rozpoczął studia na kalifornijskim uniwersytecie w Santa Cruz. Działo się to wszystko, zanim wciągnął się w świat punk rocka.

 

W czerwcu następnego roku odpowiedział na ogłoszenie niejakiego East Bay Ray’a, tworzącego wtedy nowy zespół. W ten sposób powstała formacja Dead Kennedys. Boucher zaczął występować pod pseudonimem Occupant, ale szybko zmienił ksywkę na Jello Biafra. Muzyk odpowiadał w zespole za teksty piosenek, o mocnych konotacjach politycznych, często ironicznych i zaprawionych absurdalnym poczuciem humoru.

 

W ten sposób, obok tak zwanej pierwszej fali brytyjskiego punk rocka, stali się prowodyrem amerykańskich zespołów punkowskich, poruszających tematy polityczne. Wśród swoich fascynacji muzycznych wymieniał wtedy szczególnie The Ramones. Ponieważ niezbyt dobrze radził sobie z komponowaniem – koledzy z grupy namówili go, by skupił się na tekstach, zaś oni wezmą na siebie ciężar pisania muzyki.

 

Poszczególnie frazy nagrywane były na taśmę, które potem odsłuchiwał w studiu i w ten sposób uczył się melodii. Przypomniano mu to zresztą w czasie, gdy na dobre trwał spór o rozliczenie praw autorskich między skłóconym z resztą grupy – artystą.