Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Jethro Tull ‎– A

Dostępność:
szt.
Cena netto: 30,08 zł 37,00 zł

Jethro Tull ‎– A

 

 

Label: Chrysalis ‎– CHE 1301
Format: Vinyl, LP, Album, Santa Maria Press
Country: US
Released: 1980
Genre: Rock
Style: Prog Rock

 

Tracklist:

 

A1 Crossfire 3:51
A2 Fylingdale Flyer 4:27
A3 Working John - Working Joe 5:01
A4 Black Sunday 6:33
B1 Protect And Survive 3:32
B2 Batteries Not Included 3:47
B3 Uniform 3:30
B4 4.W.D. (Low Ratio) 3:37
B5 The Pine Marten's Jig 3:23
B6 And Further On 4:19

 

Płyta: EX-
Okładka: VG++ (cut out)

 

Notes:

 

Santa Maria Pressing variant of this undisclosed press by same catalog #.
Custom inner sleeve contains lyrics/credits/photo.

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Matrix / Runout (A Side Label): CHE-1301-AS
Matrix / Runout (B Side Label): CHE-1301-BS
Matrix / Runout (A Side Etch [var 1]): S2 CHE-1301-AS₈ JG/2
Matrix / Runout (B Side Etch [var 1]): S1 CHE-1301-BS₈ JG/2 Ƨ
Matrix / Runout (A Side Etch [var 2]): S2 CHE-1301-AS₈ SX T JG/2 B
Matrix / Runout (B Side Etch [var 2]): S1 CHE-1301-BS₇ SX T JG/2 C
Rights Society: ASCAP
Barcode (Print): 0 7558-51301-1
Barcode (Scan; Format: UPC_A): 075585130114

 

A – trzynasty album studyjny brytyjskiej grupy Jethro Tull, wydany 29 sierpnia 1980r. w Wielkiej Brytanii oraz 1 sierpnia 1980r. w Stanach Zjednoczonych. Album był nagrywany latem 1980r. w Maison Rouge Mobile oraz Maison Rouge Studios w Fulham. Na płycie gościnnie wystąpił Eddie Jobson, grając na klawiszach oraz elektrycznej wiolonczeli. Album został wyprodukowany przez Iana Andersona i Robina Blacka.

Początkowo A miał być solowym projektem frontmana zespołu, Iana Andersona, jednak wytwórnia Chrysalis Records nalegała, by album został wydany pod szyldem Jethro Tull, gdyż marka ta mogła podnieść ogólną sprzedaż. Stąd też nazwa albumu – "A" od "Anderson" – jak i oznaczenie taśm.

Jest to album bazujący na dźwiękach syntezatorów, co było posunięciem kontrowersyjnym dla wielu fanów tradycyjnego brzmienia zespołu. Jednak wciąż obecne są wpływy folkowe w utworze "The Pine Marten's Jig". Album ma drastycznie odmienne brzmienie od poprzedniej płyty Stormwatch. Poprzedni klawiszowiec John Evan oraz organista David Palmer zostali de facto wyrzuceni z zespołu, a poprzedni basista John Glascock zmarł krótko po nagraniu albumu Stormwatch, co z kolei spowodowało odejście perkusisty Barriemore'a Barlowa, który zmagał się z depresją. Jedynymi członkami Jethro Tull, którzy brali udział w nagraniach zarówno Stormwatch, jak i A byli Ian Anderson oraz gitarzysta Martin Barre. Po raz pierwszy w nagraniach wziął udział basita Dave Pegg, który brał udział w trasie koncertowej promującej poprzedni album.

Ian Anderson w wywiadach twierdził, że chciał poprowadzić zespół w kierunku odmiennym od folk rockowego i progresywnego brzmienia znanego z lat '70. Barriemore Barlow nie miał ochoty podążyć w kierunku muzyki elektronicznej, a w późniejszych wypowiedziach stwierdził, że i tak odszedłby z zespołu. Jednak biograf zespołu David Rees twierdzi w książce Minstrel in the Gallery, że Anderson nie zamierzał wymieniać składu zespołu na muzyków, którzy brali udział w nagraniach A, jednak został do tego zmuszony przez wydawcę, który zażądał wydania płyty pod szyldem Jethro Tull. Twierdzenie to zostało powtórzone przez Andersona w posłowiu do powtórnie wydanego albumu w roku 2003.