Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Novalis ‎– Nach Uns Die Flut

Dostępność:
szt.
Cena netto: 71,54 zł 88,00 zł

Novalis ‎– Nach Uns Die Flut

 

 

Label: Vertigo ‎– 824 645-1
Format: Vinyl, LP, Album
Country: Germany
Released: 1985
Genre: Rock
Style: Prog Rock, Krautrock

 

Tracklist:

 

A1 Die Show Ist Aus 3:43
A2 Im Neonlicht Der Nacht 4:10
A3 Drachen Im Wind 3:36
A4 Nach Uns Die Flut 4:20
A5 Wo Sind Die Sieger Am Ende Der Nacht 3:50
A6 ....Und Wenn Die Gitarren Brennen 3:26
B1 Hamburg (Ertrinken Möchte Ich Nicht In Dir) 4:40
B2 Heute Oder Nie 4:00
B3 Gingst Vorbei 3:18
B4 100 Tage Und Nächte Verloren In Altona 4:03
B5 Wohin Willst Du Gehen 4:17
B6 Applaus Applaus 2:50

 

Płyta: M-
Okładka: NM+

 

Nieczęsto w latach 70. XX wieku zdarzało się zrobić karierę zespołom rockowym, które nie wykorzystywały w swoim instrumentarium gitary elektrycznej. Zaliczyć do nich można między innymi Brytyjczyków z Rare Bird (autorów nostalgicznego przeboju 'Sympathy') oraz – przynajmniej w pierwszych latach działalności – Niemców z formacji Novalis.

Początki drugiej z wymienionych grup sięgają jesieni 1971 roku. To wtedy dwóch muzyków mało znanej kapeli Marquis – wokalista Jürgen Wenzel i basista Heino Schünzel – znudzonych udzielaniem się w nierokującym nadziei na zdobycie większej popularności ansamblu, zdecydowało się założyć nowy skład. Poszukując odpowiednich instrumentalistów, dali ogłoszenie do miejscowej (czytaj: hamburskiej) prasy. Wkrótce odpowiedzieli na nie klawiszowiec Lutz Rahn (z jazzrockowego Capricorn) oraz perkusista Hartwig Biereichel (eksbębniarz Greenlight, jedyny z całej czwórki, który w tym momencie mógł pochwalić się nagraniami opublikowanymi na płycie – składance „Love and Peace” z 1970 roku). Tak doszło do narodzin zespołu… Mosaik, który po kilku tygodniach przepoczwarzył się w Novalis.

Skąd wzięła się nazwa? Od pseudonimu wczesnoromantycznego, zmarłego z powodu gruźlicy w 1801 roku, niemieckiego poety, prozaika i eseisty Karla Friedricha von Hardenberga, autora słynnych „Hymnów do nocy” (1800).

Nach Uns Die Flut był ostatnim studyjnym krążkiem Novalis, wydany w 1985 roku, na którym – prócz Rahna, Joba i Biereichela – pojawili się zupełnie nowi muzycy: wokalista Ernst Herzner oraz basista Heinrich Schneider (który nastał bezpośrednio po Thissym Thiersie).