Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Wojtek Fedkowicz Noise Trio - Post Digital Dreames

Dostępność:
szt.
Cena netto: 44,63 zł 54,90 zł

Wojtek Fedkowicz Noise Trio - Post Digital Dreames

 

Label: Audio Cave ‎– ACV-002-2013

Format: Vinyl, LP, Gatefold, White Vinyl

Country: Poland

Released: 2013

Genre: Electronic, Jazz

Style: Improvisation, Jazz

 

 

 

Tracklist

 

 

1. Analogue Definitions

2. Point to Point

3. Mr. Halucyn

4. Noise for DUB

5. North of Mind

6. Polskie drogi 2.0

7. Episode 16

 

 

Barcode and Other Identifiers

Barcode: 5 902596954482

 

 

Nowa formacja na jazzowo-elektronicznej scenie. Zespół wykonuje własne kompozycje będące połączeniem modern jazzu, swobodnej improwizacji z wpływami drum'n'bass , electronic jazzu, oraz pokrewnymi gatunkami muzyki.

 

Analogowe brzmienia syntezatora przeciwstawione akustycznej i elektronicznej przetwarzanej efektami perkusji a to wszystko scalone mocnym pulsującym basem. Jazz mocno inspirowany elektroniką-wolność improwizacji zderzona z konsekwentnymi strukturami rytmicznymi.

 

Zespół wspiera na koncertach łódzkiego rapera O.S.T.R., z którym zagrał m.in. trasę Męskie Granie 2012. Finałem trasy był koncert w radiowej Trójce u boku Katarzyny Nosowskiej.

 

Od lipca 2012 WF Noise Trio tworzy także wspólny projekt FONOPLASTIKON z Joanną Słowińską, który jest połączeniem ukraińskich i polskich pieśni obrzędowych z elektroniką i transowymi rytmami.

 

Gościnnie na płycie Joanna Słowińska i Czesław Mozil Wojtek Fedkowicz Noise Trio, które tworzą: perkusista Wojtek Fedkowicz, pianista Dominik Wania i basista Jacek Fedkowicz, to pierwszy polski zespół, który wziął udział w prestiżowym Electronic Beats Festival.

 

Początkowo miała to być formacja służąca realizacji materiału do doktoratu Wojtka Fedkowicza ("Drum'n'bass. Wpływ gatunku na styl gry na zestawie perkusyjnym."), jednak z czasem muzycy postanowili stworzyć regularny zespół i nagrać debiutancką płytę. Pierwszy koncert dali w maju 2011 roku.

 

Dominik Wania - wybitny pianista jazzowy, doktorant Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracujący m.in. z Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Kochanem, Davidem Libman'em, Joey Baron'em, Marcusem Millerem.

 

Jacek Fedkowicz - basista, który wspiera takich artystów jak Anita Lipnicka & John Porter, Maria Sadowska, Halina Mlynkova, Anna Treter, Katherine, współtwórca zespołu Lari Fari oraz laureat Jazz Juniors-formacji JWP.org. Wojtek Fedkowicz - perkusista, doktorant Akademii Muzycznej w Krakowie, miał okazję współpracować m.in. z Grzegorzem Turnauem, Michałem Urbaniakiem, Haliną Mlynkovą, Andrzejem Sikorowskim, Kubą Badachem, Krzysztofem Kiliańskim, Piotrem Rubikiem, Katie Melua.

 

Laureat Jazz Jurniors w 2004 roku. Otrzymał nagrodę ZAIKSU za kompozycje w konkursie Jazz Nad Odrą w 2006r. oraz wspólnie z Jackiem Fedkowiczem nagrodę za ścieżkę dźwiękową do filmu "Podróż na wschód" na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych "OFAFA" (2005).